Pożegnanie śp. Stanisława Wójtowicza

Z wielkim żalem i smutkiem oraz niedowierzaniem przyjęliśmy informację o śmierci w dniu 14 stycznia 2023 roku śp. Stanisława Wójtowicza. Zmarły w wieku 77 lat mgr inż. Stanisław Wójtowicz był wieloletnim, niezwykle zasłużonym, pracownikiem Zakładów Lotniczych w Mielcu, byłym dyrektorem Ośrodka Badawczo–Rozwojowego Sprzętu Komunikacyjnego w Mielcu, I Zastępcą Dyrektora Naczelnego WSK „PZL- MIELEC”, dyrektorem Zakładu Lotniczego, a od IV 2003 r. do III 2004 prezesem Zarządu Polskich Zakładów Lotniczych Sp. z o. o.

Organizował też od podstaw placówkę BIG BANK S.A. w Mielcu, oraz firmę „Atlantis Mielec” Sp. z o.o. Kierował nią jako prezes zarządu i dyrektor generalny. Był niezwykle pracowitym i kreatywnym menadżerem mieleckiego lotnictwa.

Poza pracą zawodową wiele czasu poświęcał pracy społecznej. W latach 1993-1996 był prezesem FKS „PZL- Stal” Mielec, a w latach 1996-1998 – prezesem Stowarzyszenia Promocji Polskiego Lotnictwa w Mielcu.

Obok tych licznych funkcji aktywnie udzielał się w śpiewie chóralnym tak w Chórze Parafialnym "Modus" przy Parafii MBNP w Mielcu, jak również był wieloletnim oddanym chórzystą Towarzystwa Śpiewaczego "Melodia" w Mielcu, śpiewając głosem tenorowym.

Wyróżniony m.in.: Srebrnym Krzyżem Zasługi, Złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” oraz Srebrną i Złotą Odznaką SIMP.

W osobie śp. Stanisława straciliśmy nie tylko zdolnego chórzystę ale kolegę i przyjaciela.

Pogrzeb śp. Stanisława odbył się 20.01.2023 roku na Cmentarzu Batowickim w Krakowie.