Chór Mieszany "Gloria" świętował Jubileusz 15-lecia

20 listopada 2016r Chór Mieszany "Gloria" działający przy parafii  pw  Św. Mikołaja w Brzezinach świętował Jubileusz 15-lecia działalności artystycznej. Chór Męski oraz delegacja chóru mieszanego pojechała do Brzezin na zaproszenie Jubilatów.

Czytaj więcej...

Mielecki Koncert Niepodległościowy

Tradycyjny Koncert Niepodległościowy jest zwieńczeniem mieleckich obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Czytaj więcej...

Chór Mieszany TS MELODIA w Mielcu ma już 80 lat!

Koncert Jubileuszowy z okazji 80-lecia Chóru Mieszanego „Melodia” Towarzystwa Śpiewaczego im. Stanisława Lachmana w Mielcu odbył się 5 listopada 2016 roku w sali widowiskowej SCK w Mielcu. Prócz występów chóralnych na scenie wystąpił solista Jan Michalak przy akompaniamencie Katarzyny Leśniak-Skóry. Jubileusz był okazją do wręczenia licznych odznaczeń i wyróżnień.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na 80-lecie Chóru Mieszanego TŚ "Melodia" im. Stanisława Lachmana

Zaproszenie na Koncert Jubileuszowy z okazji 80-lecia Chóru Mieszanego Towarzystwa Śpiewaczego "Melodia" im. Stanisława Lachmana w Mielcu. 5 listopad 2016 roku godz. 17.00 Sala Widowiskowa SCK w Mielcu.

Czytaj więcej...

Chór Męski Melodia na Węgrzech

Chór Męski został zaproszony na Węgry do miasta partnerskiego Tiszafoldvar na Międzynarodowe Spotkanie Chórów oraz Miłośników Muzyki w dnach 26 - 28.08. 2016r, w ramach wymiany kulturalnej pomiędzy naszym chórem a chórem męskim z Tiszafoldvar. Organizatorem wyjazdu było przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta nasze Towarzystwo oraz Samorządowe Centrum Kultury, który reprezentował Bartosz Kramasz.

Czytaj więcej...

3-dniowe warsztaty w Ochotnicy

Chór mieszany wyjechał na 3-dniowe warsztaty do Ochotnicy w dniach 26 - 28.06.2016 roku, by przygotować repertuar konkursowy na Festiwal Cantate Deo  w Rzeszowie.

Czytaj więcej...

XX Międzynarodowy Festiwal Pieśni Religijnej „Cantate Deo” w Rzeszowie

W dniach 17-18 czerwca 2016r odbył się XX Międzynarodowy Festiwal Pieśni Religijnej „Cantate Deo”. W festiwalu wzięło udział 23 chóry w tym jeden z Sankt Petersburga, jeden Preszowa oraz dwa z Bańskiej Bystrzycy. Chóry występowały w pięciu kategoriach: dziecięcej, młodzieżowej, męskiej i żeńskiej, mieszanej oraz kameralnej.

Czytaj więcej...

Pieśni maryjne

31 maja 2016r o godz. 19.00 w kościele Matki Bożej Nieustającej pomocy rozbrzmiały pieśni maryjne.

Po raz drugi przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowało się dziesięcioro wykonawców - chórów i zespołów wokalno - instrumentalnych.

Czytaj więcej...