Święta Bożego Narodzenia

Od 40 lat śpiewamy w drugi dzień świąt o godz 10:00 w Kaplicy św. Stanisława Kostki parafii Ducha Świętego w Mielcu najpiękniejsze polskie kolędy!

Czytaj więcej...

Zmarł Józef Kamiński, prezes Chóru Męskiego „Melodia” w latach 1984 - 2012

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że 29 listopada 2018 roku zmarł Józef Kamiński, prezes Chóru Męskiego „Melodia” w latach 1984 - 2012.
Spoczywaj w pokoju!
Pamięć o Tobie będzie trwać wśród członków chóru oraz Mielczan.
Wyrazy szczerego żalu i współczucia Rodzinie Śp. Józefa Kamińskiego byłego prezesa, Wspaniałego Człowieka i Wielkiego Społecznika składa Zarząd Towarzystwa Śpiewaczego Melodia im. Stanisława Lachmana.
[>>więcej<<]

Występy Chóru Męskiego "Melodia" z okazji 100-tnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości "Józef Piłsudski przyjechał do Mielca”

W sobotę 10 listopada 2018 roku w ramach pierwszego dnia uroczystości związanych ze świętowaniem 100 rocznicy niepodległości przez Polskę odbyła się inscenizacja pod hasłem "Przyjazd brygadiera Piłsudskiego do Mielca". Inscenizacja rozpoczęła się w parku Stulecia Harcerstwa Polskiego a następnie Mielczanie wielkim marszem przeszli na Rynek Starego Mielca, gdzie z balkonu "Łończykówki" przemówił Piłsudski do zgromadzonej lokalnej społeczności. Na Rynku chór "Melodia" przy akompaniamencie orkiestry dętej pod batutą Macieja Fijałkowskiego odśpiewał hymn oraz kilka popularnych pieśni legionowych.

Czytaj więcej...

Jubileusz 85-lecia Chóru Męskiego Towarzystwa Śpiewaczego „Melodia”

Chór Męski Towarzystwa Śpiewaczego „Melodia” obchodził 85-lecie istnienia. W ramach koncertu jubileuszowego wystąpiły chóry z Mielca, a także gościnnie z Węgier.link do galerii zdjęć: https://wicherski1.blogspot.com/2018/09/jubileusz-85-lecia-choru-meskiego.html#more

Czytaj więcej...

Zaproszenie na Jubileusz 85-lecia Chóru Męskiego Towarzystwa Śpiewaczego "Melodia"

Zapraszamy 15 września 2018 roku na Jubileusz 85-lecia Chóru Męskiego Towarzystwa Śpiewaczego "Melodia" im. Stanisława Lachmana w Mielcu.

Wystąpią:
Chór Męski Towarzystwa Śpiewaczego "Melodia" - dyr. Maciej Fijałkowski
Chór Mieszany Towarzystwa Śpiewaczego "Melodia" - dyr. Maciej Fijałkowski
Chór Nauczycielski ZNP i SCK "Akord" - dyr. Antoni Stańczyk
Chór Męski z Tiszafoldvar (Węgry) - dyr. Szabo Zsolt
Chór Pedagogiczny z Tiszafoldvar (Węgry) - dyr. Arany Janosne

15.09.2018 , godz. 17.00, sala widowiskowa Domu Kultury SCK w Mielcu.

Czytaj więcej...

Społeczne Ognisko Muzyczne w Mielcu "MELODIA" zaprasza

Społeczne Ognisko Muzyczne w Mielcu "MELODIA" ogłasza zapisy na naukę gry na instrumentach: keyboard, akordeon, saksofon, klarnet, gitara, fortepian.

Koncert Pieśni Maryjnych

Koncert Pieśni Maryjnych to już kilkuletnia majowa tradycja, w kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy wystąpiły mieleckie chóry, orkiestry, zespoły muzyczne i wokalne.

Czytaj więcej...

Obchody 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja w Mielcu

Jak co roku mielczanie licznie pojawili się na obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości miały tradycyjny przebieg - spod Bazyliki mieszkańcy miasta przeszli pod pomnik Wolności. Tutaj zgromadzeni wysłuchali programu artystycznego przygotowanego przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 3. Po występie tradycyjnie złożono wieńce pod pomnikiem. Wśród składających była również nasza delegacja, która w osobach Haliny Żala, Marii Sowińskiej i Antoniego Dudkiewicza złożyła wiązankę w imieniu Towarzystwa.

Czytaj więcej...