Maciej Fijałkowski dyrygował Orkiestrą Wojska Polskiego

Dyrygent Mieleckiej Orkiestry Dętej oraz Chóru Męskiego Melodia Maciej Fijałkowski w miniony czwartek współpracował z Orkiestrą Wojska Polskiego.

W miniony czwartek 11 lutego  2016 roku w Auli Nova Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu odbył się koncert z udziałem dyrygentów orkiestr dętych, którzy kończą studia podyplomowe tejże uczelni. Wśród dyrygentów, którzy pokierowali Orkiestrą Reprezentacyjną Sił Powietrznych w Poznaniu był mielczanin Maciej Fijałkowski.

Warto też dodać, że w jednej z aranżacji na scenie wystąpiła również mielczanka Sara Girgis. Wykonała ona utwór „Skyfall” Adele.

Maciej Fijałkowski jest nominowany do wyróżnienia Pozytywny Mielczanin – plebiscytu organizaowanego przez portal hej.mielec.pl. To dyrygent Mieleckiej Orkiestry Dętej i Chóru Męskiego Melodia. Urodził się 24 września1990 w Mielcu. Ukończył Państwową Szkolę muzyczną I i II st. w Mielcu, Studia na Uniwersytecie Rzeszowskim na wydziale Muzyki oraz Akademię Muzyczną w Poznaniu na wydziale dyrygentury.

Na co dzień jest dyrygentem Mieleckiej Orkiestry Dętej oraz Chóru Męskiego Melodia, które biorą udział w licznych wydarzeniach kulturalnych na terenie miasta i nie how viagra works tylko. Pracuje także jako nauczyciel w prywatnej szkole muzycznej.  Współpracował jako trębacz z big bandami, orkiestrami dętymi, Zespołem Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy”  oraz zespołem „Piersi”.