Jubileusz 90-lecia Chóru Męskiego Towarzystwa Śpiewaczego Melodia w Mielcu

29 października 2023 roku Jubileuszowym koncertem z kompozycjami przygotowanymi specjalnie na tę okazję Chór Męski Towarzystwa Śpiewaczego „Melodia” im. Stanisława Lachmana w Mielcu świętował 90-lecie istnienia.

Najbardziej zasłużeni członkowie chóru, za poświęcenie i szerzenie kultury muzyki polskiej, otrzymali dyplomy uznania, brązowe, srebrne i złote odznaki Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, w tym najwyższe odznaczenie - Złotą Odznakę z Laurem.


link: https://wicherski1.blogspot.com
link: https://hej.mielec.pl

Chórzystom Chóru Męskiego Melodia dyrygowanym przez Macieja Fijałkowskiego, towarzyszył kwintet smyczkowy Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej, a także w gościnnym występie - Podkarpacki Chór Męski pod dyrygenturą Grzegorza Oliwy.

Podczas finału jubileuszowego koncertu, Halina Żala prezes Towarzystwa Śpiewaczego „Melodia” im. Stanisława Lachmana przyznała, iż jest „wzruszona i dumna, że akurat nam przypadło w udziale świętowanie takiej uroczystości”.
- Wielu śpiewało, a mało miało okazję czegoś takiego doznać. To jest niepowtarzane, wzruszenie ściska mi krtań.
Dziękuję chórzystom za ofiarność, że są tak pięknie zgrani, że wystarczy jedno słowo. Ja nimi nie zarządzam, ja po prostu służę, a może tylko czasem trochę kieruję. Koledzy, bardzo was proszę o dalszą taką postawę, jaką prezentujecie obecnie.

Halina Żala zwróciła się też do społeczności mielczan z apelem, by do chóru przyłączali się wszyscy, którzy kochają śpiew.
- Przybywajcie do nas, żeby ten chór stawał się coraz młodszy, żebyśmy mieli szansę dotrwać do kolejnych jubileuszy.


filmy wkrótce