Muzyczny wieczorek w Parku Lachmana

To już tradycja, że Mielecka Orkiestra Dęta, w Święto Wojska Polskiego, zaprasza na patriotyczny koncert. Tegoroczny odbył się w Parku im. Stanisława Lachmana.
Pełen patriotycznych pieśni i poruszającej poezji był wspólny koncert Mieleckiej Orkiestry Dętej, Chóru Towarzystwa Śpiewaczego „Melodia”, „Chóru „Pasjonata” GOK w Padwi Narodowej oraz solistów: Aleksandry Malczyńskiej, Beaty Oliwy i Roberta Uchwata. Muzyczną całość przygotował i poprowadził Maciej Fijałkowski.

 

15 sierpnia 2023 roku Koncert składał się z dwóch części: patriotycznej przeplatanej poezją patriotyczną oraz poetów tegorocznych jubilatów - Aleksandra Fredry, Kazimierza Przerwy Tetmajera i Wisławy Szymborskiej a także rozrywkową wykonaną przez solistów z towarzyszeniem orkiestry i chórów.

Wszystko to można było przeżyć w scenerii miejskiego parku. Podczas koncertu nie zabrakło recytacji wierszy czy utworów, takich jak „O mój rozmarynie”, „Wojenko, wojenko” czy „Hej, strzelcy wraz!”. Zaśpiewano też popularne piosenki polskiej estrady.

Na koncercie zgromadziła się nadspodziewanie liczna publiczność, która czynnie włączyła się w wykonywanie pieśni patriotycznych. Cały koncert przebiegł w miłej atmosferze i nagrodzony został spontanicznymi brawami.


Zaproszenie
Park im. Stanisława Lachmana w Mielcu
15 sierpnia 2023 roku godz. 19.00