Występ w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

W dniu 30 listopada 2014 roku Chór Męski pod dyrekcją Macieja Fijałkowskiego oraz Chór Mieszany pod batutą Antoniego Stańczyka śpiewał na Mszy Świętej o godz.10.30 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.


Po Mszy Św. jedna z sióstr ze Zgromadzenia MBM przybliżyła nam postać Św. Faustyny oraz opowiedziała historię powstania Bazyliki.

Bazylika zbudowana według projektu Witolda Cęckiewicza, kształtem przypomina okręt i kojarzy się ze współczesną „arką przymierza”. 7 czerwca 1997r Ojciec Święty Jan Paweł II poświęcił kamień węgielny z Golgoty pod budowę kościoła.

W dolnej części Bazyliki znajduję się 5 kaplic, ułożonych promieniście, których wystrój jest darem kościołów z krajów europejskich.

Na chwilę refleksji i zadumy zatrzymaliśmy się w Kaplicy Klasztornej Św. Józefa gdzie znajduje się grób Św. Faustyny.

Po obiedzie w Domu Pielgrzyma udaliśmy się do położonego obok Bazyliki – Centrum Jana Pawła II, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły, który prezentuje pamiątki oraz osobiste  przedmioty Jana Pawła II, głównie z okresu pontyfikatu oraz przedmioty ofiarowane Ojcu Św. w trakcie pielgrzymek i wieloletniej posługi kapłańskiej. Zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń wieczorem wróciliśmy do Mielca.