Koncert Maryjny w kościele pw MBNP w Mielcu

Raduj się Matko - Polsko w sławne potomstwo płodna, króla królów i najwyższego Pana wielkość uwielbiaj chwałą przynależną....

Hymnem "Gaude Mater Polonia" napisanym przez Wincentego z Kielczy na kanonizację św. Stanisława chóry i zespoły mieleckie rozpoczęły Koncert Maryjny w dniu 30 maja 2017 roku  w kościele pw  Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Mielcu, pragnąc oddać cześć naszej najświętszej polskiej i mieleckiej matce - Maryi.

Koncert Pieśni Maryjnych to inicjatywa proboszcza parafii MBNP Kazimierza Czesaka zrealizowana wspólnie z Samorządowym Centrum Kultury oraz Towarzystwem Śpiewaczym "Melodia" . Wydarzenie to skupia mieleckie ale i nie tylko, chóry, zespoły i orkiestry.  Gościnnie wystąpił Chór Mieszany "Pasjonata" przy Gminnym Ośrodku Kultury w  Padwi  Narodowej, którego dyrygentem jest Maciej Fijałkowski.  W finale koncertu  połączone orkiestry mieleckiej szkoły muzycznej I i II stopnia im Mieczysława Karłowicza oraz wszyscy chórzyści  wykonali utwory , które zostały specjalnie zaaranżowane przez nauczyciela PSM i instruktora Domu Kultury Sławomira Stana.  

Koncert prowadziła Maria Sowińska oraz Bartłomiej Kramarz.
Chór Męski  pod  batutą  Macieja Fijałkowskiego wykonał:
1. Zdrowaś Królewno Wyborna  -  Andrzej Koszewski  
2. Wszystkie trony niebieskie -  ks. Józef Surzyński
3. O Sanctissima

Chór Mieszany, który prowadzi dr Antoni Stańczyk wykonał:
1. Ave Maria      - Jacob Arcadelt
2. Ave Maria      - Giulio Caccini  - solówkę zaśpiewała Aleksandra Florek