Mieleckie Kolędowanie 2016

Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu kolejny raz stał się gospodarzem Mieleckiego Kolędowania, koncertu, który od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mielczan i lokalnych artystów.

9 stycznia 2016 roku podczas sobotniego koncertu zaprezentowało się szesnastu wykonawców - chórów, kapel i orkiestr, które przygotowały najpiękniejsze kolędy oraz pastorałki. Mieleckie Kolędowanie to impreza cykliczna, powtarzana od kilku lat. Co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców miasta, którzy chętnie włączają się do wspólnego śpiewu. Nie zawodzą też mieleccy artyści, którzy licznie włączają się w organizację koncertu.

Podczas tegorocznego koncertu wystąpili: Chór Mieszany TŚ "Melodia", Chór "Echo" Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Big Band SCK, Orkiestra Dęta PSM I st., Mielecka Orkiestra Dęta, Kapela i Zespół Dziecięco-Młodzieżowy "Młodzi Jaślaniacy", Chór Młodzieżowy I LO, Chór Parafialny "Gaudete" Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej, Chór Męski TŚ "Melodia", Chór Nauczycielski "Akord" ZNP i SCK, Chór Młodzieżowy II LO, Cantica Romanza, Schola Męska przy Parafii pw. MBNP, Schola Dziecięca przy Parafii pw. MBNP, Dziecięcy Zespół Taneczny "Abrakadabra", Chór i Orkiestra ZPiT "Rzeszowiacy".