Warsztaty muzyczne w Murzasichle

W piątek 12.06.2015 o godz.7.00 członkowie Chóru Mieszanego i Chóru Męskiego wyjechali do miejscowości Murzasichle koło Zakopanego. Dla Chóru Mieszanego wyjazd był związany z „Warsztatami muzycznymi”, przygotowującymi do konkursu Cantate Deo, który corocznie odbywa się w Rzeszowie.

Po przyjeździe wszyscy zostali zakwaterowani w Pensjonacie „U Ziomka”. Po krótkim odpoczynku, obiedzie o godz. 14.30 – 16.00 od razu rozpoczęła się próba chóru głosów wysokich ( sopranów i tenorów).
Od godz.16.00 – 18.00 odbyła się próba głosów niskich ( altów i basów ).
Po kolacji, od godz. 19.00 – 20.00 odbyła się próba z emisji wszystkich głosów .

Potem w czasie wolnym uczestnicy Warsztatów spotkali się w wiacie lub na świeżym powietrzu, przy harmonii , ze śpiewnikami w rękach śpiewali polskie piosenki.

W sobotę 13.06.2015 po śniadaniu od 9.00 – 11.00 odbyła się próba chóru.
Po obiedzie o godz. 14.00 wszyscy uczestnicy wyjechali na wycieczkę do Zakopanego. Każdy mógł spędzić czas dowolnie. Były więc spacery po „Krupówkach”, kawka, lody. O 17.00 wyjechaliśmy z powrotem do pensjonatu.
Po kolacji o godz. 19.00 odbyła się próba chóru, a o 20.15 rozpoczęło się ognisko integracyjne. Oczywiście były pieczone kiełbaski, krupnioczki, herbatka. A jak zabrzmiały dźwięki harmonii, wszyscy zaczęli śpiewać, a niektórzy i tańczyć. Atmosfera była bardzo przyjemna.

W niedzielę 14.06.2015 po śniadaniu o godz.900 – 10.00 odbyła się próba chóru, a następnie wyjazd do Zakopanego. Tam o godz. 11.00 w Kościele Św. Rodziny chór mieszany śpiewał podczas Mszy Św.  a po jej zakończeniu dał krótki koncert , który został przyjęty oklaskami  co było dla nas bardzo miłe.  
Po powrocie do Murzasichle zjedliśmy obiad, potem pakowanie i wyjazd do Mielca.

Pobyt na „Warsztatach muzycznych” okazał się bardzo udany, pierwszy raz chóry mogły tak intensywnie ćwiczyć emisję głosu, zgrywać się ze sobą, a także poznawać wzajemnie.

Dopisała też pogoda, w pensjonacie były bardzo dobre warunki do przeprowadzania prób, pyszne jedzenie, tak, że humory dopisywały.  Oby było jak najwięcej takich inicjatyw.              

Maria Sowińska


ZOBACZ