I Koncert muzyki Maryjnej

30 maja 2015r odbył się pierwszy w historii Koncert muzyki Maryjnej, o który tak długo zabiegał ksiądz Prałat Kazimierz Czesak. W swoje ręce inicjatywę wzięli panowie z chóru męskiego, napisali zaproszenia do wszystkich mieleckich chórów i zespołów muzycznych, którzy ten pomysł przyjęli z entuzjazmem.

Organizacji tego koncertu podjęło się oczywiście Towarzystwie Śpiewacze „Melodia”, Samorządowe Centrum Kultury oraz Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu.

Na koncercie zaprezentowało się w sumie 11 zespołów, w tym osiem chórów i trzy zespoły wokalno-instrumentalne oraz orkiestry dęte. Podczas tego koncertu zostały wykonane premierowo utwory poświęcone Matce Bożej skomponowane przez mieleckich muzyków.

Wśród nich utwór „Matko Niebieska” gdzie słowa napisał Marek Fijałkowski - ojciec dyrygenta chóru męskiego Macieja Fijałkowskiego, który skomponował muzykę i utwór ten został wykonany przez chór męski, solistki i orkiestrę dętą.

Na zakończenie prowadzący Maria Sowińska oraz Bartosz Kramarz zapowiedzieli kontynuację takiego koncertu w następnych latach.

Chór mieszany zaprezentował się z dwoma pieśniami:
1. Ave Maria - G. Caccini
2. Ave Maria - Jacob Arcadelt

Dyrygował dr Antoni Stańczyk

Chór męski przedstawił  się w utworach:
1.Ave Maris Stella - opr. Tomasz Flasza
2.Gwiazdo Jasności - opr. Ks. Hieronim Hamski
3.Regina Coeli - opr. Tomasz Flasza

Dyrygował Maciej Fijałkowski