Chór Mieszany "Gloria" świętował Jubileusz 15-lecia

20 listopada 2016r Chór Mieszany "Gloria" działający przy parafii  pw  Św. Mikołaja w Brzezinach świętował Jubileusz 15-lecia działalności artystycznej. Chór Męski oraz delegacja chóru mieszanego pojechała do Brzezin na zaproszenie Jubilatów.

Inauguracja uroczystych obchodów rozpoczęła się o godz. 15.00 dziękczynną Mszą Świętą w kościele parafialnym. W trakcie nabożeństwa chórzyści wyrazili swą ogromną wdzięczność za otrzymaną łaskę i Boże Błogosławieństwo, dzięki któremu od 15 lat dane jest im chwalić Stwórcę śpiewem.  

Jubileuszowa uroczystość została wzbogacona o piękne aranżację pieśni kościelnych, które na tę okazję przygotował Jubilat - Chór "Gloria" z Brzezin  z jego dyrygentem Grzegorzem Piękosiem .

Chór Męski wraz z  Chórem "Gloria" pod dyrekcją Macieja Fijałkowskiego wykonał pieśń do św. Cecylii patronki śpiewaków i chórzystów. Podczas Mszy Świętej Psalm oraz Alleluja wykonali nasi chórzyści Roman Pancerz oraz Tadeusz Bereś a lekcję czytał Zbigniew Soja.

Po Mszy Św. Chór Melodia pod wprawną ręką Macieja Fijałkowskiego dał koncert, który przygotował na tą okazję.
 


Po zakończeniu ceremonii chóry i zaproszeni goście przeszliśmy do Filii Ośrodka Kultury w Brzezinach, gdzie mogliśmy się zapoznać z historią działalności Chóru "Gloria" oraz przekazać prezenty, które przygotowaliśmy dla Jubilatów.

Spotkanie, które przygotowały Panie z chóru "Gloria" przebiegło w bardzo serdecznej atmosferze a Chór Męski dał krótki koncert swoich pięknych pieśni góralskich.

Po wszystkich przemówieniach i rozdaniu nagród Jubilatom oraz po sutym posiłku można było nawet i potańczyć co niektórzy nasi panowie w pełni wykorzystali.

ZOBACZ galerie zdjęć